אחד המיתוסים המכוננים והעתיקים ביותר בעולם הפרסום גורס כי כל פרסום הוא חיובי כל עוד מאייתים את שמך נכון. באופן אישי אף פעם לא הסכמתי עם הטענה הזו משום שאם היא הייתה נכונה הרי שפרסומים בעלי צביון שלילי היו מתקבלים בשוויון נפש יחסי על ידי החברות והאנשים שהפכו למושא הפרסום – והרי כולנו יודעים שלא כך הדבר.

הבחירות המוניציפליות בישראל היו מאז ומתמיד קצת רדומות: השילוב שבין אחוזי ההצבעה הנמוכים, האדישות הכללית וחוסר האמון במועמדים הופך דרך קבע את הבחירות לרשויות המקומיות לעוד אירוע בלוח השנה הפוליטי ולא להרבה מעבר לכך. אמנם בחלק מהערים המאבק בין המועמדים השונים תופס תאוצה והופך ליצרי, אך במרבית הרשויות תוצאות המירוץ צפויות למדי.

מוטי ששון, ראש עיריית חולון מכהן בתפקידו מזה שני עשורים בדיוק. גם מבקריו הכבדים ביותר לא יכולים להתעלם מהשינוי שחולל בעיר ששינתה את פניה. בין יתר הדברים שקידם ששון היו בנייתם של גנים ציבוריים חדשים, מיתוגה של חולון כ”עיר הילדים” והקמת שורה של מוסדות מושכי קהל בשטחה המוניציפלי לרבות “פארק מדיטק”, “המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית” ועוד. שמעון חזן, אחד המועמדים לראשות העירייה החליט לקרוא תיגר על ששון – ובחר בדרך הכי לא מוצלחת לעשות כן.

צפו בסרטון “עיר המתים” מבית מדרשו של שמעון חזן

אחרי שצפיתם בסרטון האמת היא שכל מילה מיותרת. ובכל זאת. חזן רצה לזעזע את תושבי העיר ולגרום להם להבין שהגיע הזמן להחליף הנהגה. לא רק שהוא נכשל במשימתו כי אם גם הוסיף חטא על פשע ועורר אנטגוניזם של ממש באמצעות קטע מגוחך שרק הזיק לו. אחרי הכל, תפאורה של בית קברות מעולם לא עשתה טוב למישהו – בקמפיין בחירות או בכלל.

אז כן, אין עוררין על כך שהיום יותר אנשים מבעבר מכירים את השם שמעון חזן. במובן הזה, הפרסומאים אולי יגידו שהוא עמד במטרה שהציב לעצמו. עם זאת, ברור שמדובר בהסתכלות צרה שלא מספרת את הסיפור כולו: במקום שהשם שמעון חזן יזוהה עם אג’נדה אחרת, עם רעיונות חדשים ועם אלטרנטיבה אמתית להנהגה הקיימת – השם שמעון חזן מזוהה עם סרטון אימה\סרט זומבים דל תקציב. לא כך עושים זאת נכון.

במקום לדבר על האופן שבו הוא רואה את העיר ואת השינויים שיש בכוונתו ליישם במידה וייבחר לתפקיד – העדיף חזן להתמקד במוטי ששון והעניק לשמו זמן מסך נוסף בתוספת האמפתיה הטבעית מהצופים.

לא צריך לערוך סקר מקיף כדי להבין שמדובר במהלך מוטעה. מספיק להסתכל על התגובות שפורסמו ביוטיוב כדי להבין את גודל המפלה: החל מ-“חולני”, דרך “הזוי ברמות” וכלה ב-“מגוחך ברמה מעליבה”. אחת הגולשות אף כתבה “עכשיו בטוח אצביע למוטי (ששון – י.ג.)” – ויש לתאר שהיא לא היחידה.

אז הנה לכם דוגמה מצוינת לרעיון שעדיף אילו היה נשאר במגירה ולא יוצא לפועל. את השם שמעון חזן אייתו נכון והוא אפילו קופץ להופעת אורח אבל מכאן ועד אסוציאציה חיובית כלשהי – המרחק הוא עצום.

Font Resize
Contrast